Pod koniec 2022 Bank Millennium we współpracy z Autopay poszerzył funkcjonalność swojej usługi Autostrady o możliwość opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrad zarządzanych przez GDDKiA w ramach systemu e-TOLL. Chodzi o autostradę A2 Konin – Łódź oraz A4 Wrocław – Gliwice.

Bank Millennium kontynuuje współpracę z Autopay

Wcześniej, bo od 2019 roku, użytkownicy bankowości mobilnej banku mogli korzystać z videotollingu, czyli systemu automatycznego poboru opłat z wideodetekcją pojazdów, jaki działa na wszystkich bramkach na autostradzie AmberOne A1 na odcinku Gdańsk-Toruń oraz na specjalnie oznaczonych bramkach na autostradzie A4 Kraków – Katowice.

E-bilet autostradowy jest dostępny bezpośrednio w aplikacji mobilnej Banku Millennium, w usłudze Autostrady w zakładce Usługi dodatkowe. Aby z niego skorzystać nowy użytkownik aplikacji powinien zarejestrować się w usłudze Autostrady i dodać swój pojazd. Dotychczasowym klientom wyświetlą się dodatkowe opcje wyboru autostrad.

Usługa jest dostępna dla pojazdów do 3,5 tony. Jeśli użytkownik ma więcej samochodów, każdorazowo przed przejazdem konieczne będzie wskazanie tego, dla którego kupuje bilet. Następnie klient zaznacza autostradę, miejsce wjazdu i zjazdu oraz planowaną datę i godzinę przejazdu. Bilet jest aktywny na wskazanym odcinku tylko raz i może być wykorzystany w ciągu 48 godzin od planowanego rozpoczęcia przejazdu.

Opłata za przejazd zostanie pobrana ze wskazanego przez klienta konta. W przypadku zmiany planów, niewykorzystany e-bilet można zwrócić w aplikacji banku tylko przed zadeklarowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu. By to zrobić, należy wybrać odpowiedni bilet w zakładce Moje bilety. Opłata za przejazd zostanie zwrócona w ciągu 3 dni.