Integracja aplikacji eDO App, pozwalającej na cyfrową autoryzację dokumentów poprzez warstwę elektroniczną dowodu osobistego z rozwiązaniami dostarczanymi przez IC Solutions otwiera nowe możliwości dla wszystkich posiadaczy e-dowodów.

Nowe sposoby dygitalizacji dzięki IC Pen i Documind

Strategiczna współpraca z systemami IC Pen i Documind, cyfryzującymi m.in. dokumentację medyczną, kontrolę jakości produkcji oraz monitorowanie wytwarzania energii elektrycznej, jej przesyłu i sprzedaży daje nowe możliwości na digitalizację i usprawnienie procesów związanych z obiegiem dokumentów.

eDO App to darmowa aplikacja przy pomocy której posiadacze e-dowodu mogą potwierdzić swoją tożsamość oraz dokonać zdalnej autoryzacji dokumentów. Liczba użytkowników aplikacji stale rośnie – jest to już ponad 850 tys. osób. eDO App umożliwia zdalne załatwienie wielu spraw w administracji publicznej (ponad 400 e-portali, wśród nich Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platforma Usług Elektronicznych ZUS, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) oraz w usługach komercyjnych.

Długopisy cyfrowe, skanery i platforma Documind

IC Solutions to polska firma, która opracowała system IC Pen umożliwiający digitalizację dokumentów oraz ich cyfrową autoryzację. Rozwiązanie wykorzystuje długopisy cyfrowe, tablety, ekrany dedykowane do składania podpisów oraz skanery dokumentów. Dzięki tak szerokiemu środowisku pracy system jest wykorzystywany m.in. w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, w biurach obsługi klientów Enea S.A., podczas kontroli przeprowadzanych przez Enea Operator, czy w elektrowniach wodnych Tauron Ekoenergia, a nawet podczas misji obserwacyjnych organizowanych przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

IC Solutions odpowiada również za stworzenie platformy Documind umożliwiającej integrację różnych metod cyfrowej autoryzacji dokumentów i ich łatwą implementację w organizacji.

Gwarancja bezpieczeństwa i autentyczności podpisywanych dokumentów, przy wykorzystaniu aplikacji eDO App i e-dowodu, w połączeniu z rozwiązaniami IC Solutions, pozwala cyfryzować kluczowe procesy w organizacjach, z zachowaniem ich ważności prawnej. Dzięki współpracy możliwe jest odejście od papierowej dokumentacji, usprawnienie procesów oraz redukcja kosztów wynikających z dotychczasowego papierowego obiegu dokumentów niemalże w każdym procesie zachodzącym w organizacji.