BLIK bez kodu umożliwia płatność jednym kliknięciem. Aby skorzystać z tego rozwiązania, podczas realizowanej transakcji za pomocą standardowego BLIKA należy dodać Erli do zaufanych sklepów w aplikacji bankowej. Dzięki temu, podczas kolejnych zakupów nie będzie już konieczności przepisywania 6-cyfrowych kodów.

Płatności BLIK One Click dostępne dla klientów Erli

Płatności BLIK One Click są dostępne już w siedmiu największych bankach w Polsce – Alior Bank, ING Bank Śląski, Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska, PKO Bank Polski i Bank Pekao S.A.

Nowe wdrożenie realizowane jest równocześnie z kampanią BLIKA, który od początku marca promuje usługę bez kodu. Również na Erli prowadzone są działania promocyjne i edukujące użytkowników platformy na temat nowego sposobu płatności. Z kolei już 22 marca platforma oraz BLIK przygotowali dla użytkowników aplikacji zakupowej Erli promocję – dokonując zakupów w niej w kwocie min. 129 zł i wybierając płatność za pomocą BLIK bez kodu, kupujący otrzymają kod rabatowy do wykorzystania przy kolejnych zakupach w aplikacji Erli opłaconych również przy pomocy BLIK bez kodu.

Od stycznia do grudnia 2023 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali niemal 1,8 mld transakcji o wartości blisko ćwierć biliona złotych, a od początku działania systemu wykonano ich aż ponad 4,5 mld wartych 614,4 mld złotych. W minionych dwunastu miesiącach najwięcej transakcji odnotowano w e-commerce. W 2023 r. drugą najchętniej wykorzystywaną, a jednocześnie najdynamiczniej rosnącą usługą BLIKA, okazały się przelewy na numer telefonu.

Ostatnio VeloBank jako pierwszy bank w Polsce udostępnił usługę BLIK Płacę Później w wersji produkcyjnej. W pierwszej kolejności jest ona dostępna wyłącznie na platformie VeloMarket. Dzięki temu klienci mogą dokonywać transakcji z wykorzystaniem kodu BLIK, odraczając płatność o 30 dni.