Gatsby to bezprowizyjna aplikacja do handlu opcjami i akcjami skupiona na młodszej grupie demograficznej. Została stworzona przez Co-CEO i współzałożycieli Jeffa Myersa i Ryana Belanger-Saleha w 2018 roku. Zespół, który stanie się częścią eToro, obejmuje Davisa Gaynesa (prezesa i współzałożyciela), Petera Quinna (dyrektora operacyjnego i współzałożyciela), Jeffreya Kleissa (dyrektora ds. technologii), Matta Morrisa (szefa produktu) i inne talenty.

eToro przejmuje platformę inwestycyjną Gatsby

Ta umowa ma być kluczowym krokiem dla trwającej dywersyfikacji oferty eToro dla użytkowników z USA, która obecnie koncentruje się na kryptowalutach i akcjach. Integracja Gatsby będzie wspierać cel eToro, jakim jest dostarczanie narzędzi umożliwiających inwestowanie w wiele aktywów użytkownikom właśnie ze Stanów Zjednoczonych.

– Na pomysł stworzenia Gatsby wpadliśmy podczas pobytu w Londynie. Byliśmy przekonani, że istnieje możliwość demistyfikacji rynków i dostarczenia platformy opcji skoncentrowanej na potrzebach nowej generacji amerykańskich traderów. Zawsze byliśmy wielkimi fanami społecznościowych aspektów eToro. Oni naprawdę byli pionierami inwestowania społecznościowego i zawsze myśleliśmy o nich jako o fajnym, starszym rodzeństwie – mówi Ryan Belanger-Saleh, Gatsby Co-CEO.

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że eToro zostało partnerem Lechii Gdańsk. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, eToro wprowadziło Przelewy24 i Blik jako dodatkowe metody płatności na platformie, uruchomiło akademię tradingu eToro w języku polskim oraz LuxuryBrands, czyli portfel luksusowych marek.