Wiadomość o wprowadzeniu terminali na rynek Adyen połączył z ogłoszeniem wyników finansowych za pierwsze półrocze 2022 roku, w którym fintech osiągnął powyżej 608,5 mln euro przychodów netto (wzrost o 37% rok do roku). Z kolei zysk firmy przed opodatkowaniem wyniósł 356,3 mln EUR (wzrost o 31% rok do roku).

Warto przypomnieć o głośnej współpracy Adyen z Apple, dzięki której  rozwiązanie „Tap to Pay” oficjalnie pojawiło się w tym roku na rynku. Daje ono sklepom możliwość akceptacji płatności z Apple Pay, kart zbliżeniowych oraz innych portfeli cyfrowych za pomocą iPhone’a.

Adyen wprowadza autorskie terminale płatnicze

Nowa seria urządzeń od Adyen ma stanowić odpowiedź na potrzeby klientów, którzy pragną korzystać z przystępnego cenowo i dyskretnego mobilnego urządzenia płatniczego, które byłoby zasilane bateriami. Fintech zapewnia, że szczegóły nowego projektu zostały starannie przemyślane i spełniają wysokie standardy obsługi płatności.

– Wejście w świat terminali i stworzenie własnej serii sprzętu to potwierdzenie realizacji obietnicy, jaką składamy partnerom od początku działalności. Terminale zaprojektowaliśmy na podstawie doświadczeń wielu ostatnich lat, dlatego jesteśmy przekonani, że zapewnią one przedsiębiorcom najwyższej jakości doświadczenia w handlu – komentuje Jakub Czerwiński, VP CEE w Adyen.

Pierwszy z terminali to model NYC1

Urządzenie umożliwia przyjmowanie płatności za pomocą małego czytnika kart połączonego z SDK na telefonie lub tablecie, który pozwala zaoferować w pełni dostosowany przepływ płatności we własnej aplikacji POS.

To rozwiązanie może zainteresować firmy, które zainwestowały w sprzęt (np. telefony lub tablety) i planują dodać funkcje płatności do swojego systemu. Terminal jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce ma pojawić się także w kolejnych krajach.

Drugim terminalem w ofercie Adyen jest AMS1

Sprzęt ten ma wbudowany system Android. Firmy mogą go używać do przyjmowania płatności, a także do uruchamiania własnych aplikacji firmowych. Poprzez połączenie aplikacji, pracownicy sklepu mogą mieć dostęp do kasy, zarządzać zapasami i przyjmować płatności z poziomu jednego urządzenia.

AMS1 jest korzystnym rozwiązaniem dla firm i platform, które chcą mieć dostęp do wszystkich aplikacji operacyjnych z jednego urządzenia. Terminal będzie dostępny w wielu regionach świata jeszcze w tym roku, zaczynając od Europy i Ameryki Północnej – czytamy w komunikacie.