Nie jest to jedyna nowość jaką udostępniło Apple w tym roku. Przypominamy, że wśród rozwiązań pojawiła się np. usługa płatności odroczonych. Apple Pay Later jest klasycznym rozwiązaniem z zakresu płatności odroczonych. Technologia ta pozwala dzielić kwotę należności na cztery równe części oraz rozkładać je na okres sześciu tygodni. Czym zatem jest „Tap to Pay”?

Klasyczny terminal zamknięty w smartfonie

Apple pracuje nad terminalem w smartfonie od 2020 roku, kiedy to zapłacił 100 milionów dolarów za kanadyjski startup Mobeewave. Umożliwia ona przyjmowanie płatności za pomocą iPhone’a co stanowi IOS’owy odpowiednik SoftPosów od naszego rodzimego PayTel.

Adyen już wprowadza tę funkcję do amerykańskich sieci handlowych NewStore i NewBlack, a także udostępnia ją bezpośrednio sprzedawcom detalicznym i platformom, takim jak Nike, Lightspeed Commerce Inc i Fresha.

— Technologia zmniejszy zależność od sprzętu płatniczego do przyjmowania transakcji, zapewniając uzupełniający sposób przyjmowania płatności za line-busting. Największą zaletą tej funkcji jest to, że eliminuje ona naszą zależność od tradycyjnych terminali płatniczych. — skomentował Brian McAllister, dyrektor globalnych operacji, consumer direct w NewStore.