— Amerykanie posiadają średnio cztery karty debetowe i kredytowe. Chcemy to wszystko uprościć do jednej karty i jednej aplikacji, aby zapewnić ludziom lepszą kontrolę nad swoimi pieniędzmi — komentuje Shachar Bialick, dyrektor generalny Curve.

Fintech Curve wchodzi na rynek USA

Aplikacja Curve jest dostępna w Polsce już od kilku lat. To wirtualny portfel, do którego możemy dodać karty płatnicze jak lojalnościowe. Wszystko działa bardzo podobnie do rozwiązań od Apple, czy Google. Wystarczy dodać swoją kartę, włączyć w telefonie opcję płatności NFC i gotowe. Aplikacja pozwala także na zamówienie fizycznej, darmowej karty płatniczej.

Teraz londyński fintech wystartował w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie mogą już pobrać aplikację, która pozwala na połączenie kilku kart w jedną. To jednak nie wszystko. Mieszkańcy USA mają także do dyspozycji rozwiązania odroczonych płatności (BNPL) od Curve.  W nadchodzących miesiącach w Stanach ma pojawić się także funkcja Curve Instalments, pozwalająca na rozłożenie zakupu na trzy, sześć, dziewięć lub 12 miesięcy.

Kilka tygodnie temu pisaliśmy o tym, że dzięki Curve użytkownicy najnowszych smartfonów Huawei mogą korzystać z płatności zbliżeniowych – omijając restrykcje Google.