O dofinansowaniu napisał na Linkedinie Mateusz Klemczak, CEO Pacific. Inwestycja ma pozwolić fintechowi na rozwinięcie wtyczki, która będzie współpracować z obsługującymi sklepy internetowe platformami Presta Shop, WooCommerce oraz Magento. Nowa metoda płatności ma umożliwiać dokonanie zakupu i otrzymanie cashbacku w dwóch kliknięciach.

Nowa metoda płatności od fintechu Pacific

Metoda zakłada przeniesienie płatności na początek procesu zakupowego, co ma przełożyć się na mniejszą liczbę porzuconych koszyków. Transakcja wraz z podsumowaniem zakupu ma zająć kilka sekund a kupujący nie będzie musiał wypełniać danych takich jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu czy adres e-mail.

Pacific to aplikacja mobilna (dostępna w App Store i Google Play) oraz karta płatnicza od Mastercard. Za pomocą aplikacji można dokonywać zakupów online przy użyciu kodów QR. Po zobaczeniu kodu na Instagramie, TikToku, czy dowolnym innym miejscu (także offline) wystarczy go zeskanować lub wykonać zrzut ekranu, aby kupić produkt. Rozwiązanie jest dostępne w sklepach internetowych zintegrowanych z systemem Pacific. Konto Pacific to pełnoprawne konto bankowe, oferowane przy współpracy z Aion Bankiem.

Założycielem fintechu jest Mateusz Klemczak. W projekt zaangażował się także Janusz Diemko, były prezes First Data i Polskich ePłatności. Za stronę technologiczną odpowiada zespół programistów zarządzanych przez Piotra Szymańskiego, w przeszłości jednego z głównych programistów grupy Allegro oraz brytyjskiego fintechu Azimo.

– Sukces w sprzedaży online jest nierozerwalnie związany z doświadczeniem klienta na każdym etapie procesu zakupowego. Nasza usługa udrażnia kanał sprzedaży i umożliwia dokonywanie zakupów i płatności w bardzo prosty sposób. Uzupełniamy w ten sposób wachlarz dostępnych metod płatności online o nowe, atrakcyjne dla użytkowników możliwości – mówi Mateusz Klemczak, założyciel i CEO Pacific.

W 2020 roku potencjał Pacific docenił fundusz Aligo VC, który razem z Tomaszem Gołębiewskim, twórcą marki Semilac i aniołem biznesu, zainwestował w Pacific 2,4 mln złotych.