Aplikacja Pacific jest już dostępna na urządzenia z Androidem od grudnia zeszłego roku. Teraz można ją znaleźć także w App Store, dzięki czemu skorzystają z niej również posiadacze iPhone’ów.

Aplikacja fintechu Pacific dostępna w App Store

Pacific to polski fintech wspierany przez Mastercard. Na czele firmy stoi Mateusz Klemczak. W październiku zeszłego roku startup został zwycięzcą w kategorii ESG na Gali Fintech Awards, odbywającej się przy okazji Fintech Summit Poland 2021. Spółka została nagrodzona za ekologiczne karty płatnicze, tworzone z plastiku wyłowionego z dna oceanów.

Pacific to aplikacja mobilna oraz karta płatnicza od Mastercard. Za pomocą aplikacji można dokonywać zakupów online przy użyciu kodów QR. Po zobaczeniu kodu na Instagramie, TikToku, czy dowolnym innym miejscu (także offline) wystarczy go zeskanować lub wykonać zrzut ekranu, aby kupić produkt. Rozwiązanie jest dostępne w sklepach internetowych zintegrowanych z systemem Pacific.

Konto Pacific to pełnoprawne konto bankowe, oferowane przy współpracy z Aion Bankiem. Kartę Pacific można także podpiąć do portfela Google Pay. Z kolei aplikacja pozwala również na wysyłanie pieniędzy innym użytkownikom (w formie czatu) oraz korzystanie z darmowego przewalutowania.

Ile to kosztuje? Ceny różnią się w zależności od planu, który wybierzemy. Fintech kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych i biznesowych. Ci indywidualni mają do wyboru trzy plany: Standard, Ocean i Sand. Natomiast oferta kont biznesowych jest skierowana do sprzedawców, którzy chcą zintegrować się z systemem Pacific. Poniżej wykaz obu cenników.

Fintech Pacific - oferta dla klientow indywidualnych

Fintech Pacific - oferta dla klientow biznesowych