Rundzie przewodzili Keith Rabois z Founders Fund oraz Kevin Hartza z A* Capital. Część kapitału wyłożyli także Afore Capital, Xfund, Josh Buckley i The Chainsmokers. Pozyskane środki mają pomóc Pomelo wejść na kolejny poziom po zakończeniu fazy beta testów.

Co oferuje fintech Pomelo?

Eric Velasquez Frenkiel, CEO i założyciel Pomelo postawił sobie za cel zrewolucjonizowanie międzynarodowych przekazów pieniężnych. Klienci startupu mogą przekazać pieniądze swoim bliskim za pomocą wręczonej im karty kredytowej. Na początek oferta firmy jest dostępna dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Pomelo to aplikacja mobilna oraz karta kredytowa od Mastercard. Za pomocą aplikacji można utworzyć konto, do którego wydawane są maksymalnie cztery karty kredytowe. Twórca konta może ustalać limity każdej z kart, wstrzymywać ich ważność, a także przeglądać historię dokonanych wydatków.

Oferta fintechu może w szczególności zainteresować imigrantów, którym to rozwiązanie ułatwi przekazywanie pieniędzy rodzinie. Forma kredytu ma dawać natychmiastowy dostęp do funduszy, a także ograniczać ryzyko oszustwa. Spółka podkreśla, że nie stosuje dodatkowych opłat, a wymiana walut odbywa się w czasie rzeczywistym.

Warto wyróżnić otwartość Pomelo na klientów z niskim scoringiem kredytowym. Fintech oferuje takim osobom zabezpieczoną wersję karty Pomelo Mastercard. W ten sposób klienci mogą uzyskać kredyt za pomocą środków, które pewnie przekazaliby przekazem pieniężnym. Wartością dodaną jest budowanie historii kredytowej.