Paweł Zylm

Sprawdź najemcę przed podpisaniem umowy

simpl.rent to fintech, który rozwija nowy standard na rynku wynajmu w postaci Certyfikatu Najemcy. Za pomocą platformy online właściciel lub zarządca mieszkania na wynajem może sprawdzić wiarygodność finansową potencjalnego najemcy przed podpisaniem umowy. Perspektywa dalszego rozwoju start-upu, który rewolucjonizuje branżę w Polsce, przyciągnęła uwagę Pawła Zylma, anioła biznesu, dawniej prezesa BRE Ubezpieczenia.

Simpl.rent został założony w 2019 roku, a od 2020 roku platforma do weryfikacji najemców mieszkań online zaczęła swoją działalność komercyjną. Dzięki simpl.rent, który integruje znane rozwiązania jak weryfikacja tożsamości, czy otwarta bankowość, możliwe jest szybkie, bezpieczne i w pełni online sprawdzenie najemcy w trzech obszarach przed podpisaniem umowy. Potwierdzana jest tożsamość, porównywane są miesięczne zarobki w stosunku do ustalonego czynszu oraz sprawdzane są ewentualne zaległości w spłacaniu wcześniejszych zobowiązań.

Efektem procesu jest Certyfikat Najemcy, dzięki któremu wynajmujący może podjąć decyzję o podpisaniu umowy z zainteresowanym, jednocześnie nie mając wglądu w wrażliwe dane, jak np. wysokość zarobków. Z weryfikacji simpl.rent korzysta Otodom i Grupa OLX.

Produkty ubezpieczeniowe w simpl.rent

Następnymi etapami rozwoju simpl.rent jest włączenie w proces weryfikacji możliwości zabezpieczenia finansowego właściciela i najemcy, co mogą zapewnić produkty ubezpieczeniowe, np dodatkowe ubezpieczenie ruchomości najemcy, ubezpieczenie płatności czynszu oraz bankowe, np. mikrokredyt zamiast kaucji.

– Od pierwszego spotkania z zespołem, simpl.rent wydał się świetnym pomysłem. Wprowadzamy wysoki standard na rynek wynajmu mieszkań, dzięki któremu podnosimy wzajemne bezpieczeństwo wynajmujących i najemców. Jednocześnie wprowadzamy nowe technologie do bardzo tradycyjnej branży, przyspieszając jej digitalizację. Z punktu widzenia inwestora ważne jest, że cały pomysł może być rozwijany o różne produkty i będzie dojrzewał w miarę ich dodawania, stając się, na co mamy dużą nadzieję, kompleksową platformą dla wynajmujących i najemców – mówi Paweł Zylm, anioł biznesu, inwestor simpl.rent.

– Doświadczenie Pawła Zylma będzie dla nas nieocenione przy rozwoju simpl.rent, szczególnie o usługi typowo finansowe. Stawiamy na bezpieczny, komfortowy proces weryfikacji, w którym użytkownik sam wybiera w jaki sposób chce zostać sprawdzony w zakresie tożsamości i zarobków. Pozostałe dane dostarczają nam najważniejsze podmioty gromadzące informacje o kredytobiorcach i płatnikach w Polsce. Dbamy bardzo o to żeby nasza aplikacja była intuicyjna i maksymalnie uproszczona – mówi Piotr Pajda, simpl.rent.

Szczegóły finansowe inwestycji pozostają poufne.

Z weryfikacji za pomocą simpl.rent korzysta portal Otodom i Grupa OLX. Dane dostarczają KRD, ERIF oraz BIG Infomonitor, dzięki któremu simpl.rent ma także dostęp do danych Biura Informacji Kredytowej. Partnerami branżowym są Stowarzyszenie Mieszkanicznik i Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (SPPON).

/Informacja prasowa