Verestro wyjaśnia, że istnieje wiele możliwości zastosowania Mastercard Send. Wykraczają one poza szybkie przelewy środków, to także doładowania kart cyfrowych, pre-paid, portmonetek płatniczych, czy też wypłaty gotówki z portfeli kryptowalutowych.

Verestro globalnym partnerem Mastercard Send

Fintech podkreśla, że uczestnictwo w programie znacząco wspiera jego działalność międzynarodową. Verestro wprowadza rozwiązania płatnicze już na ponad 25 rynkach. Usługę Mastercard Send firma wdraża w aplikacjach banków oraz fintechów, także w postaci płatności QR.

Program Mastercard Send pozwala zmodernizować obecnie funkcjonujące podejście do przekazów pieniężnych. Wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy w czasie rzeczywistym, na całym świecie, w bezpieczny sposób, to priorytet –czytamy w komunikacie.

– Dla nas zaproszenie do programu to ważne potwierdzenie kompetencji. Jesteśmy firmą globalną, rozmawiamy z klientami z różnych rejonów świata i widzimy jak ważne jest, aby mieć pełną widoczność statusu płatności oraz elastyczne rozwiązania integracyjne. Poza postępującymi wdrożeniami, już dzisiaj rozmawiamy z wieloma klientami zainteresowanymi usługami z Ameryki Łacińskiej i USA – mówi Tomasz Kupka, szef sprzedaży Verestro.

Od 2020 roku jednym z udziałowców Verestro jest Mastercard. Z kolei w listopadzie ubiegłego roku 20% udziałów w spółce nabył WP2 Investment. Fintech zapewnia, że obecnie pracuje nad przełomowymi wdrożeniami z klientami z Kenii, Kolumbii oraz Indii. Już wkrótce mają zostać ujawnione ich szczegóły.