Ta inicjatywa stanowi element rozbudowy oferty produktowej Zen.com, obejmującej płatności transgraniczne. Wprowadzenie przelewów w walucie PLN za pomocą technologii PrivatMoney stanowi rozwiązanie do wysyłania pieniędzy na Ukrainę i ma oferować korzyści zarówno dla nadawców, jak i odbiorców – czytamy w komunikacie.

Przelewy w PLN na Ukrainę dostępne w ofercie Zen.com

Usługa przelewów PrivatMoney oferowana przez Zen.com to koszt 1% prowizji od transakcji. Aplikacja umożliwia szybkie przesyłanie środków, które są dostępne dla odbiorców w walucie UAH lub PLN w PrivatBanku, z korzystnymi kursami wymiany oferowanymi przez bank.

– Nasze partnerstwo z PrivatBank i uruchomienie przelewów walucie PLN to bardzo ważne osiągnięcia w naszej misji dostarczania innowacyjnych i ukierunkowanych na użytkownika rozwiązań fintechowych – mówi Michał Bogusławski, CCO w Zen.com.

Fintech Zen.com nawiązał współpracę z PrivatBankiem w zeszłym roku – oferując darmowe przelewy na Ukrainę. W lipcu 2023 roku pisaliśmy, że użytkownicy mogą dokonywać przelewów za pomocą metody PrivatMoney w dolarach amerykańskich i euro bezpośrednio w aplikacji mobilnej Zen.com. Wtedy spółka zapowiadała możliwość realizowania przelewów w złotówkach – teraz ta zapowiedź staje się faktem.

Z kolei w grudniu zeszłego roku Zen.com wprowadził nową usługę umożliwiającą bezpośrednie przelewy środków na karty Visa. Klienci mogą korzystać z płatności transgranicznych, wykorzystując do tego technologię Visa Direct Push Payments.