Z Michałem Moskalikiem z BNP Paribas Cardif porozmawialiśmy na Kongresie Consumer Finance, który odbył się w dniach 5-6 grudnia w Warszawie. W wydarzeniu wzięło udział około 250 specjalistów z branży. Fintek.pl był patronem medialnym Kongresu.

Mobile to przyszłość rynku consumer finance

Michał Moskalik mówił także o ewolucji modeli biznesowych na rynku consumer finance. Na pierwszy plan wybija się przede wszystkim obszar mobile.

– Widoczna jest jedna główna tendencja – czyli model mobile, w kierunku którego zmierzają wszyscy gracze, zarówno fintechy, jak i banki. Każdy z nas ma aplikację bankową do obsługi swoich finansów, a na Kongresie także dominowały głosy, że to mobile jest głównym kierunkiem do rozwoju – mówi Michał Moskalik, dyrektor ds. współpracy z pośrednikami finansowymi w BNP Paribas Cardif w Polsce.

W trakcie Kongresu Consumer Finance odbyło się pięć debat, w których udział wzięło liczne grono ekspertów branżowych. Nie zabrakło także wystąpień inauguracyjnych i prezentacji wprowadzających do poszczególnych obszarów tematycznych. Podczas tegorocznej XV edycji w trudnym momencie dla branży, wobec wyzwań sektorowych program Kongresu skonstruowano tak, by podejmował dyskusję o tym jak adaptować organizacje do zmian otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego.