Miasto Łódź, które od kilku lat posługuje się hasłem “Miasto otwarte dla Biznesu”, zostało Partnerem Tytularnym eventu organizowanego przez portal technologiczny Fintek.pl – Fintech & e-commerce linking days 2022. Wydarzenie odbędzie się w trzech miejscach – wizytówkach tzw. “nowej” Łodzi.

Monopolis, gdzie odbędzie się część konferencyjna eventu, to niezwykły, industrialny kompleks łączący w swojej fascynującej aparycji części biurowe, rozrywkowe oraz kulturalne. EC1 to edukacyjny zespół budynków, na terenie historycznej łódzkiej elektrociepłowni. Będzie on stanowił scenerię dla Mini StartUp Areny zorganizowanej dla uczniów szkół średnich z Łodzi i innych miast województwa łódzkiego oraz dwóch dodatkowych wydarzeń, na których organizację zdecydowali się organizatorzy w związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie.

12 maja zorganizowana zostanie Startup Arena dla ukraińskich startupów, a w dniu kolejnym jednodniowy hackathon dla kobiet, podczas którego, przy pomocy technologii poszukiwać rozwiązań dla konkretnych wyzwań i problemów związanych z ich funkcjonowaniem w nowej rzeczywistości. Preludium dla eventu stanowić będzie wyjątkowa podwodna kolacja, która 11.05.2022 r. odbędzie się w nowo otwartym Orientarium na terenie łódzkiego ZOO.

Zapraszamy na Fintech & e-commerce linking days 2022

– Wydarzenie organizowane przez nasz portal będzie miało kilka wymiarów. Ten komercyjny – skierowany do koneserów nowych technologii i ciągle rozwijającej się branży e-commerce, wzbogacony zostanie dyskusjami na temat tego jak biznes oparty na technologii może i powinien współpracować z organami administracji lokalnej oraz państwowej. To, że jest to możliwe i niesie korzyści dla wszystkich stron, pokazuje właśnie przykład miasta Łodzi, które od kilku lat bardzo głęboko angażuje się we współpracę z tymi sektorami rynku i organizuje zaawansowane programy akceleracyjne dla lokalnych, młodych przedsięwzięć opartych o technologię. Części merytorycznej towarzyszyć będą stoiska targowe oraz  tzw. meeting zones, w tym strefa spotkań VIP – komentuje Magdalena Marciniak, Managing Director Fintek.pl oraz KLANG! Media.

– Jako największy w Polsce serwis poświęcony innowacyjnemu sektorowi gospodarki, jakim jest fintech, widzimy rosnącą synergię pomiędzy nim a branżą e-commerce. Poprzez nasze wydarzenie, pragniemy dać przestrzeń naszym gościom do oficjalnych, ale kuluarowych dyskusji na temat potencjału wzajemnej współpracy. Ponadto, organizujemy je w miejscu przyjaznym biznesom, a Łódź chcemy pokazać jako lokalny hub wspierający branżowe projekty – dodaje Rafał Tomaszewski, Redaktor Naczelny Fintek.pl.

– Łódź to miasto przyjazne młodym ludziom, które ceni ich innowacyjność i świeże pomysły. Bardzo mocno stawiamy akcent na edukacyjny element konferencji, jakim będzie mini startup arena dla uczniów szkół średnich. Jej celem, poza elementem promocji ich inicjatyw, jest zetknięcie przyszłych przedsiębiorców z praktyką doświadczonego biznesu. Nie zapominamy również o nowych mieszkańcach naszego miasta,  których chcemy ciepło przywitać również na gruncie biznesowym, dlatego wspólnie z Fintek.pl przygotowaliśmy Startup Arenę dedykowaną młodym firmom z Ukrainy oraz całodzienny hackathon poświęcony wykorzystaniu technologii w rozwiązywaniu codziennych problemów naszej nowej społeczności – komentuje Adam Brzostowski, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w UM Łodzi.

Wydarzeniu towarzyszy koncert O.S.T.R.

Podczas całego wydarzenia nie zabraknie wystąpień przedstawicieli Miasta Łodzi, którzy opowiedzą zebranym o wykorzystaniu nowych technologii przy rozwoju infrastruktury miejskiej oraz o procesie tworzenia ekosystemu fintechowego, w ramach którego już dziś trwa współpraca z kilkunastoma firmami.

Majowe wydarzenie to nie tylko czas poświęcony prelekcjom, debatom oraz formalnym dyskusjom. Poza wyjątkową kolacją w Orientarium, 12 maja w kultowej Hali Maszyn EC1, Fintek.pl w ramach wieczoru networkingowego szykuje koncert znanego polskiego rapera o łódzkich korzeniach – O.S.T.R.

Czy powyższe informacje przekonały Cię do wzięcia udziału w Fintech & e-commerce linking days? Jeśli tak, to do zobaczenia w Łodzi już wkrótce. Więcej informacji na linkingdays.pl.