Shift4Payments co roku przetwarza płatności o wartości ponad 200 mln USD i obsługuje około 200 tys. spółek, przede wszystkim z branży restauracyjnej i hotelarskiej.

Właściciel marki Polcard przymierza się do dużej akwizycji

Fiserv i Amadeus są dwoma głównymi kandydatami w procesie sprzedaży prowadzonym przez Shift4 i przygotowują się do złożenia ostatecznych ofert w nadchodzących tygodniach, podały źródła, ostrzegając, że transakcja nie jest pewna. Shift4 i Fiserv nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz. Amadeus odmówił komentarza – czytamy w materiale Reutersa.

W listopadzie zeszłego roku Jared Isaacman, dyrektor generalny Shift4, stwierdził w liście do akcjonariuszy, że firma bada „strategiczne możliwości i alternatywy”. W wywiadach medialnych od tego czasu Isaacman mówił, że amerykańska spółka otrzymuje sygnały od firm zainteresowanych akwizycją. Nie podał jednak ich nazw.

Fiserv to właściciel marki Polcard, która na polskim rynku zajmuje się obsługą terminali płatniczych. Firma jest wyceniana na około 89 mld USD, a w 2019 roku przejęła spółkę First Data za 22 mld dolarów.