Terminale płatnicze PAX A920 Pro działają w oparciu o system Android wersji 8.1 i wyższej. Urządzenie jest wyposażone w moduł Wi-Fi i 4G oraz posiada szybki procesor i 5-calowy, dotykowy ekran o dużej rozdzielczości. Pod wieloma względami jego obsługa przypomina korzystanie ze smartfonu – czytamy w komunikacie.

Nowe terminale androidowe od PolCard

PolCard from Fiserv jako pierwszy agent rozliczeniowy na rynku udostępnił swoim klientom możliwość zintegrowania terminala z systemami sprzedażowymi poprzez interfejsy chmurowe. Dzięki temu mogą oni połączyć urządzenie z dopasowanymi do charakteru branży systemami, używając do tego chmury, która umożliwia bezprzewodowe i szybkie przekazywanie danych – zapewnia spółka w materiale prasowym.

Zaletą terminala androidowego jest jego niewielki rozmiar oraz lekka, wydajna bateria. Dzięki niej korzystanie z urządzenia staje się znacznie wygodniejsze, szczególnie dla pracowników mobilnych, ponieważ nie trzeba wozić ze sobą dodatkowych kabli i ładowarek, w obawie o jego szybkie rozładowanie się.

– Zaletą terminala androidowego jest to, że można go łatwo zintegrować z wieloma aplikacjami wspierającymi funkcjonowanie firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy zyskują dodatkowe możliwości dostosowania urządzenia do charakteru prowadzonej przez siebie działalności. W praktyce polega to na tym, że każdemu klientowi możemy wgrać na terminal system dopasowany do jego działalności. Może to być aplikacja kurierska, rozwiązanie do przyjmowania napiwków w restauracjach czy realizacji zamówień w sklepach – mówi Robert Andrukiewicz, dyrektor ds. rozwoju produktów i card compliance w Fiserv Polska S.A., właściciela marki PolCard from Fiserv.