Free Now to aplikacja mobilności miejskiej, oferująca ponad 54 milionom użytkowników, możliwość przemieszczania się z punktu A do B. Od kilku dni przewoźnicy, w tym m.in. BlaBlaCar decydują się wspomóc uchodźców z Ukrainy oferując im opcje darmowego przejazdu.

Uchodźcy z Ukrainy pojadą za darmo z Free Now

Free Now zapewni pomoc w przemieszczaniu się po mieście dla osób, które przybywają z Ukrainy. Darmowa usługa dostępna będzie w 13 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Białymstoku oraz Bydgoszczy.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i wolontariusze zaangażowani w pomoc Ukraińcom w Polsce, mogą od teraz zgłaszać się do Free Now, aby otrzymać pakiet darmowych przejazdów do rozdysponowania pośród swoich podopiecznych z Ukrainy.

— Jesteśmy w kontakcie z najważniejszymi organizacjami pozarządowymi, do których kierujemy naszą ofertę, ponieważ wiemy, że to one najlepiej znają aktualne i wciąż dynamicznie zmieniające się potrzeby uchodźców — mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce.

Osoby zainteresowane pomocą ofiarom rosyjskiej agresji mogą zgłosić się m.in. na: ukraina@free-now.com podając informację o reprezentowanej przez siebie organizacji i jej zapotrzebowaniu. Niedawno ruszył także specjalny serwis: „ukraina.service” w którym można umieszczać oferty pomocy skierowane do uchodźców.

Free Now zaproponowało także dopłaty dla swoich kierowców pochodzenia ukraińskiego. We współpracy z partnerami flotowymi firma oferuje dofinansowanie do przejazdów związanych z granicą polsko-ukraińską. Ponadto udziałowcy spółki przeznaczyli już przeszło 1 milion euro na działania pomocowe dla obywateli Ukrainy.