Dzięki zintegrowaniu hulajnóg Dott w swojej aplikacji, Free Now staje się platformą oferującą z poziomu jednego miejsca największą liczbę dostępnych na polskim rynku hulajnóg. Łącznie stanowią one w szczytowym sezonie nawet 36% rynku (dane z 3. kwartału 2021 r. zebrane przez Stowarzyszenie Mobile Miasto).

Hulajnogi Dott już dostępne w aplikacji Free Now

Wypożyczenie hulajnóg i zamówienie kierowcy przez aplikację Free Now odbywa się z poziomu tego samego konta i wybranej opcji płatności przez aplikację, dlatego użytkowniczki i użytkownicy nie muszą zakładać nowego profilu, aby wypróbować ekologicznych przejazdów jednośladem – czytamy w komunikacie.

Wkrótce pojazdy Dott będą dostępne w aplikacji Free Now także we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Z kolei w Polsce oprócz Warszawy i Trójmiasta Dott działa też w Poznaniu, gdzie w przyszłości również możemy spodziewać się opcji wynajmu hulajnóg tej marki w aplikacji Free Now.

– Jedną trzecią wszystkich urządzeń dostępnych na rynku polskim można wynająć przez Free Now. To zasługa naszych partnerów, czyli Dott i Tier, którzy są niewątpliwie liderami tej branży, szczególnie w Polsce. Dla naszych partnerów, Free Now to 54 miliony użytkowników gotowych do wypróbowania nowych opcji transportowych. Dzięki tym integracjom, jesteśmy prawdziwą Super-App dla mobilności w Europie, która skutecznie pomaga miastom w przekonywaniu mieszkańców do korzystania z innych niż własne auto, ekologicznych form transportu – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce.