Nowa funkcja Car Rental umożliwia użytkownikom rezerwację samochodów od takich dostawców,  jak Avis, Hertz i Europcar. Nowa usługa polega na rezerwacji auta do odbioru i zwrotu  na stacjach wypożyczalni ulokowanych na całym świecie. Rozwiązanie ma być przydatne na przykład podczas wakacji – czytamy w komunikacie.

Wypożyczanie auta dostępne w aplikacji FreeNow

Możliwość wypożyczania samochodów ma być kolejnym krokiem FreeNow w stronę połączenia różnorodnych środków transportu w jednej aplikacji. W Polsce, jeszcze pod koniec 2023 roku FreeNow zintegrowało usługę carsharingu, dzięki partnerstwie z Traficar.

Funkcja Car Rental jest dostępna dla użytkowników FreeNow w Europie, w tym w Polsce i daje możliwość rezerwacji preferowanych samochodów za pośrednictwem jednej aplikacji. Usługa ta widoczna jest na ekranie głównym FreeNow, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać lokalizację, datę i określić dalsze szczegóły rezerwacji auta.

Jednym z dostawców udostępniających swoje pojazdy w aplikacji jest Hertz, który ostatnio nawiązał współpracę z fintechem Stripe – w zakresie przetwarzania płatności. Rozwiązanie Stripe Terminal obsłuży transakcje realizowane w około 3 tys. punktów wynajmu pojazdów marek Hertz, Dollar i Thrifty na całym świecie. Klienci Hertz wynajmując samochody zyskają dostęp do nowych metod dokonywania płatności online, w tym Apple Pay w USA