Furgonetka podpisała już umowy z 8 firmami produkującymi maszyny i prowadzi rozmowy na temat współpracy z operatorami kurierskimi. Zgodnie z założeniami pierwsze automaty Furgonetka BOX pojawią się na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku.

Zgłoś lokalizację automatu paczkowego. Aplikacja Furgonetki

W kwietniu bieżącego roku Furgonetka zapowiedziała stworzenie sieci automatów do nadawania i odbioru przesyłek kurierskich – Furgonetka BOX. Jej wyróżnikiem ma być otwartość, ponieważ właścicielem maszyny może zostać każdy – sieci handlowe, spółdzielnie mieszkaniowe, samorządy, a nawet osoby prywatne. Co więcej z automatów będą mogli korzystać wszyscy operatorzy kurierscy, którzy nawiążą współpracę z Furgonetką.

Teraz broker wprowadził na rynek dedykowaną aplikację AR (augmented reality) – Furgonetka BOX Partner – do zgłaszania lokalizacji, w których zdaniem konsumentów i przedsiębiorców powinny znaleźć się automaty paczkowe Furgonetka BOX. Dzięki niej można też dobrać rozmiar maszyny odpowiedni dla danej przestrzeni oraz sprawdzić jak będzie w niej wyglądała.

wystarczy nakierować kamerę telefonu na wybrane miejsce i zaznaczyć odpowiedni format automatu, a aplikacja za pomocą rozszerzonej rzeczywistości przygotuje wizualizację. Następnie należy wypełnić krótki formularz, dołączyć zdjęcie oraz zgłosić lokalizację Furgonetce, która ją zweryfikuje i jeśli będzie to możliwe oraz atrakcyjne biznesowo – postawi w niej automat paczkowy.

Narzędzie jest tworzone we współpracy z dataplace.ai, firmą technologiczną specjalizująca się w dostarczaniu danych dotyczących czynników wpływających na biznes w świecie offline.

Rynek automatów paczkowych rozwija się bardzo dynamicznie. Swoje własne maszyny rozwija m.in. Allegro – mogą z nich korzystać mieszkańcy kolejnych miast.

Własną sieć urządzeń do odbioru przesyłek buduje także PKN Orlen.