Automaty paczkowe od Allegro to nowa opcja dostawy dostępna dla kupujących na platformie. Własną sieć urządzeń do odbioru przesyłek buduje także PKN Orlen. Kolejne automaty paczkowe instaluje również Poczta Polska, która stawia na lokalizacje przy sklepach sieci Biedronka. W pierwszej połowie 2022 r. automaty pod marką Pocztex mają być zamontowane w co najmniej 750 takich miejscach.

Automaty paczkowe od Allegro już w 9 polskich miastach

Allegro wprowadziło własne skrytki na paczki w kolejnych miastach. Do Warszawy, w której usługa działa od początku listopada dołączyły Poznań, Bydgoszcz, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Katowice i Kraków. Ponadto umowy podpisane z Shellem i siecią sklepów Stokrotka, mają umożliwić rozszerzenie sieci automatów paczkowych także na mniejsze miejscowości.

Odbioru zamówień w skrytkach od Allegro można w większości przypadków dokonać już dzień po wysyłce. Partnerem logistycznym usługi jest UPS. Urządzenia One Box oferują udogodnienia dla osób niedowidzących oraz kanał kontaktu dla osób niesłyszących, który wykorzystuje tłumacza polskiego języka migowego.

Co więcej już po pierwszej odebranej przesyłce klient otrzymuje kod, który uprawnia do darmowego nadania zbędnego sprzętu elektronicznego. Dodatkowo po każdej 10 odebranej przesyłce (a do końca tego roku już po trzech) Allegro posadzi drzewo z dedykacją od klienta. Pierwsze takie drzewa zostaną posadzone jeszcze w tym roku.