Automaty paczkowe od PKN Orlen zostały postawione w wielu polskich miastach. Znalazły się m.in. w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu. Umiejscowiono je w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu, w miejscach dostępnych przez całą dobę.

Orlen udostępnia własne automaty paczkowe

W komunikacie PKN Orlen czytamy, że projektując usługę uwzględniono usprawnienia dla osób z niepełnosprawnością. W tym zapewniono łatwy podjazd do automatu, wygodne umiejscowienie panelu do obsługi oraz możliwość odbioru paczek w zasięgu ręki.

Klienci korzystający z automatów paczkowych będą mieć 3 dni robocze na odebranie swoich zamówień. Partnerem logistycznym usługi jest Ruch. Spółka została przejęta przez PKN Orlen pod koniec ubiegłego roku. Przy rozwoju sieci automatów paczkowych koncern współpracował ze szwajcarską firmą Kern.

Na ten rok PKN Orlen planuje udostępnić w sumie 500 automatów paczkowych, które mają znaleźć się w każdym województwie. Do końca 2022 roku sieć ma liczyć prawie 2 tys. urządzeń.

Aplikacja mobilna „ORLEN Paczka”

Korzystanie z automatów paczkowych ma ułatwiać aplikacja mobilna. Dzięki niej możliwe jest m.in. bezdotykowe otwieranie skrytki, uzyskiwanie kuponów i rabatów za odbieranie przesyłek. Aplikacja umożliwia śledzenie statusu dostawy oraz pozwala znaleźć punkty „Orlen Paczka” na mapie wraz z nawigacją do nich.

Aplikacja mobilna jest dostępna na urządzenia z systemem IOS i Android.

Coraz więcej firm stawia na uruchamianie własnych skrytek na paczki, takie działania realizuje m.in. Allegro. Nadal jednak 16 milionów Polaków ma do najbliższego punktu odbioru przesyłki ponad 10 minut pieszo – wynika z raportu opracowanego przez firmę dataplace.ai.