Gala finałowa to szansa dla startupów na zaprezentowanie swoich pomysłów przed komisją konkursową w składzie której pojawią się m.in. dyrektorzy i przedstawiciele zarządów czołowych firm sektora branży finansowej i ubezpieczeniowej. Startupy zawalczą o nagrody pieniężne o łącznej wartości 100 000 zł, na dalszy rozwój swoich pomysłów.

Wsparcie dla startaupów

#WARSAW booster’ 18 to miejski program akceleracyjny dedykowany młodym firmom technologicznym z branży fintech i insurtech. Program to szansa dla innowacyjnych startupów do wzięcia udziału w intensywnej akceleracji swojego biznesu. Do programu zaproszono 30 mentorów i przedstawicieli 12 partnerów biznesowych, pod okiem których uczestnicy odbyli 600 godzin mentoringu i doradztwa biznesowego. Wśród partnerów znaleźli się przedstawiciele takich firm jak: J.P.Morgan, Nationale Nederlanden, Citi Handlowy, BGŻ BNP Paribas, Google Developers, Microsoft, Hogan Lovells, EFL, DATA Ventures, Experior Venture Fund, Microfinance Center, Vivus.pl. Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Giełda Papierów Wartościowych. Organizatorem programu finansowanego przez m.st. Warszawa jest Youth Business Poland.

Tegoroczni Finaliści

O nagrody o łącznej wartości 100 000 zł zawalczy 22 finalistów, z których zostanie wyłonionych 6 zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach: „preseed” i „seed”. Startupy zawalczą o nagrody pieniężne o łącznej wartości 100 000 zł.  Do finału w grupie preseed zakwalifikowały się firmy: Bestrento, Insbid, JoyWork, GameHR, Spidersbuild, Zettagene, Aimly, cashy.pl, Ubix, MyPocket oraz TuPrawnik.pl. Z kolei o zwycięstwo w grupie seed zawalczą: BillTech, bNesis, CapitalLab, FinSafe, Rentier, Scanye, TensortFlight, VivaDrive, xchanger, metis.finance oraz ZweryfikujFirmę.pl.

GALA odbędzie się  19 października 2018 r. w godz. 13.30-18.00 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Fintek.pl jest patronem medialnym wydarzenia.