zondacrypto (wcześniej znana jako BitBay) to wywodząca się z Polski i jedna z największych giełd kryptowalut w Europie. W komunikacie czytamy, że spółka jest obecna na rynku od 2014 roku i posiada licencje operacyjne w Estonii, Kanadzie, we Włoszech oraz na Litwie.

zondacypto sponsorem włoskiego Juventusu

Teraz firma poinformowała o nawiązaniu współpracy z jednym z najbardziej utytułowanych klubów we Włoszech – Juventusem. W zespole z Turynu występuje dwóch Polaków, Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik. Logo zondacrypto będzie widoczne m.in. na koszulkach zawodników Juventusu, a także na stadionie podczas każdego meczu drużyny.

Wcześniej giełda kryptowalut została także sponsorem Rakowa Częstochowa. We współpracy z obecnym mistrzem Polski firma wprowadziła rozwiązania dla jego kibiców, umożliwiające dokonywanie płatności za bilety i karnety na mecze za pomocą kryptowalut za pośrednictwem własnej platformy płatniczej zondacrypto pay. W przyszłości planowane jest również jej wdrożenie w sklepie z gadżetami kibicowskimi.

– Kryptowaluty stają się nieodłączną częścią krajobrazu cyfrowego, a Włochy znajdują się w czołówce państw pod względem wartości realizowanych transakcji. Klienci giełd potrzebują bezpiecznego, licencjonowanego środowiska do tradingu, w którym wszystko jest dostępne w rodzimym języku, włącznie z materiałami edukacyjnymi i obsługą klienta – mówi Przemysław Kral, CEO zondacrypto.

 W ostatnich tygodniach na świecie można zaobserwować wzrost zainteresowania kryptowalutami. To po części efekt pojawienia się pierwszych bitcoinowych ETF na nowojorskiej giełdzie, a po części wzmożonego zainteresowania alternatywnymi rozwiązaniami inwestycyjnymi w celu neutralizacji efektu inflacji.