Marka Zonda, wcześniej znana jako BitBay, w listopadzie ubiegłego roku postawiła sobie za cel globalny rozwój. Od tego czasu zdążyła już otrzymać zgodę kanadyjskich i estońskich organów regulacyjnych na ekspansję w Ameryce oraz Unii Europejskiej – czytamy w komunikacie.

Zonda rozpoczyna ekspansję we Włoszech

Teraz firma rozpoczyna działalność w Europie Zachodniej. Ten kierunek rozwoju będzie nadzorowany przez nowo mianowanego Dyrektora Marketingu (CMO) Barnabasa Goha.

– Nasz obecny nadzór regulacyjny daje nam licencję na bezpieczne działanie we wszystkich krajach Unii Europejskiej i w Kanadzie. Jesteśmy blisko uzyskania pozwolenia na działanie w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a do końca tego roku planujemy wprowadzić nasze usługi do pozostałych krajów Europy – mówi Barnabas Goh, CMO Zonda.

Barnabas Goh dołącza do Zondy z TigerWit Group, gdzie jako globalny szef marketingu wprowadził na rynek międzynarodowy pierwszą na świecie platformę transakcyjną opartą na blockchainie. W swojej nowej roli będzie kierował przekształceniem Zondy w kompleksową platformę kryptowalutową wychodzącą poza ramy klasycznej giełdy, nadzorował wszystkie fuzje i przejęcia w firmie, jednocześnie wprowadzając markę na kolejne rynki, w tym w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a następnie w obu Amerykach.

Obecny plan rozwoju Zondy obejmuje zbliżające się wprowadzenie tokena Zonda, nową platformę transakcyjną, zaawansowaną aplikację mobilną, nowe opcje inwestycji w kryptowaluty, w tym staking i yield farming, ofertę tokenów dla fanów oraz odświeżenie rozwiązanie w zakresie płatności kryptowalutowych.