Partner serwisu Visa dla biznesu

To już epidemia innowacji. Google Pay w Bankach Spółdzielczych Grupy BPS

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#Google Pay
Opublikowano: 3 października 2018, 16:44 Aktualizacja: 2 maja 2019, 13:12

W Polsce banki spółdzielcze są bardziej innowacyjne niż niejeden „lider technologiczny w bankowości na świecie” – spokojnie można lansować tę tezę za przykład podając wdrożenie Google Pay w BPS. Od 3 października, z rozwiązania mogą skorzystać posiadacze kart debetowych i kredytowych Visa i Mastercard. Aplikacja Google Pay pozwala płacić kartą przy użyciu telefonów z systemem operacyjnym Android w sklepach, a także w wybranych aplikacjach mobilnych.

Płatności mobilne są coraz bardziej na topie w naszym kraju. Kolejne banki umożliwiają swoim klientom dostęp zarówno do Google Pay jak i Apple Pay oraz innych systemów płatności bezgotówkowej. Polska staje się liderem bezstykowych płatności w Europie. Więcej przeczytasz, o tym tutaj.

To takie proste

Płatności zbliżeniowe kartą przy użyciu aplikacji Google Pay akceptowane są we wszystkich terminalach zbliżeniowych w całej Polsce oraz za granicą. Aby zapłacić kartą Visa lub Mastercard przy użyciu aplikacji Google Pay, wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i zbliżyć go do terminala. Posiadacz karty w każdym momencie może zobaczyć historię swoich płatności w aplikacji.

Do aplikacji Google Pay można dodawać wiele kart i podczas płatności korzystać z dowolnej z nich, zarówno kredytowej jak i płatniczej.

Bezpieczeństwo to podstawa

Google Pay nie przekazuje sprzedawcom prawdziwych danych karty, a tylko wirtualny numer, którego nie można wykorzystać poza aplikacją. Aplikacja dba o bezpieczeństwo Twojej karty na kilka sposobów. Przede wszystkim dane są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze.Zanim zaczniesz korzystać z Google Pay, musisz ustawić ekran blokady urządzenia – gdy jej nie będzie, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego. Portfele elektroniczne to przede wszystkim ochrona i wygoda podczas dokonywania płatności.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

google-pay-rusza-na-podboj-bankow-spoldzielczych-grupy-bps