W zeszłym roku 3 startupy z Polski znalazły się w gronie najlepszych europejskich firm wybranych do akceleratora Google for Startups. Biotts, Goodsleeper i MedApp prowadzone były przez zespół warszawskiego Campusu Google for Startups, który dziś został udostępniony m.in. na jedno z biur zastępczych i centrów wsparcia dla uchodźców z Ukrainy.

Google oferuje 5 milionów USD wsparcia

Środowisko startupowe w Ukrainie to silna i dynamiczna społeczność. W zeszłym roku, aż 126 z nich pozyskało finansowanie od funduszy venture capital. Wczoraj Sundar Pichai spotkał się z kilkoma ukraińskimi przedsiębiorcami w Google for Startups Campus w Warszawie.

W ramach powołanego funduszu wybrane startupy otrzymają wsparcie finansowe na zasadach “equity-free”. Pomoc obejmuje do 100 tysięcy dolarów na przedsiębiorstwo, w skład której wchodzą zarówno środki finansowe (non-dilutive), stałe wsparcie mentorskie oraz darmowe kredyty na usługi chmurowe Google.

Działania te mają pomóc ukraińskim przedsiębiorcom i przedsiębiorczyniom w utrzymaniu i rozwijaniu przedsiębiorstw w tak krytycznym czasie. Google deklaruje, że chce stanowić wsparcie dla społeczności oraz zbudować podstawy dla odbudowy biznesów po wojnie.