Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydował o przyjęciu Programu Firm Partnerskich GPW – Partner Crowdfundigowy GPW w zakresie crowdfundingu i crowdinvestingu. Program adresowany jest do podmiotów krajowych i zagranicznych z branży maklerskiej, które oferują usługi w zakresie finansowania i inwestowania społecznościowego – czytamy w komunikacie GPW.

Rusza program crowdfundingowy na GWP

Każda firma, która będzie chciała przystąpić do programu musi złożyć stosowny wniosek do GPW. Zakwalifikowane firmy zostaną partnerami Giełdy w zakresie wspierania spółek na wczesnym etapie rozwoju poprzez zapewnienie im dostępu do kapitału w ramach crowdfundingu i crowdinvestingu.

Jako pierwszy do Programu Firm Partnerskich GPW przystąpił Dom Maklerski INC, który podpisał z GPW umowę o współpracy jako firma partnerska. Dom Maklerski INC jest właścicielem serwisu Crowdconnect.pl – platformy ofert publicznych bazującej na idei crowdinvestingu.

– Giełda umożliwia firmom pozyskanie kapitału na rozwój. W strategii #GPW2020 uwzględniliśmy uruchomienie projektów biznesowych, które wspierają spółki, szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w ich dalszym rozwoju. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie Programu Firm Partnerskich GPW, ponieważ chcemy współpracować z domami maklerskimi, które pozyskują finansowanie dla firm poprzez crowdfunding – mówi Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW.

Kilka tygodni temu Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie poinformowała z kolei o uruchomieniu własnego funduszu venture capital. Ma on służyć do inwestowania lub współpracy z firmami z sektora FinTech.