– Partnerstwo z Aion Bankiem i Vodeno przyczyni się do rozwoju nowoczesnych metod płatności nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Wspólnie będziemy w stanie rozszerzyć ofertę dla naszych klientów, w dalszym ciągu wspierając ich w prowadzeniu i rozwoju biznesów – powiedział Bartosz Berestecki, Prezes Zarządu PayTel (SIBS Group).

Współpraca Grupy SIBS z Aion Bankiem i Vodeno

Kooperacja będzie dotyczyła rozwoju w zakresie połączonych rozwiązań płatniczych (Payment Gateway, QR Payments, aplikacja typu softPOS) i produktów kredytowych, takich jak płatności odroczone (BNPL), raty oraz innych możliwości finansowania – czytamy w komunikacie.

Warto przypomnieć, że Aion Bank i Vodeno dostarczają wspólnie rozwiązania typu Banking-as-a-Service (BaaS). Dzięki temu, współpracujące z nimi firmy mogą udostępniać pod własną marką produkty finansowe jak pożyczki, płatności czy karty płatnicze. Usługę wspiera Vodeno Cloud Platform.

– Nawiązanie współpracy z Aion Bankiem i Vodeno to znaczący krok dla SIBS na drodze do dalszego rozwoju naszych usług płatności cyfrowych. Połączenie dotychczasowego doświadczenia i wiedzy grupy SIBS z wiodącymi europejskimi dostawcami usług Banking-as-a-Service (BaaS), takimi jak Aion Bank i Vodeno, pozwoli na stałe rozszerzyć dostępność naszej oferty dla obecnych i przyszłych klientów – skomentowała Madalena Cascais Tomé, CEO SIBS Group.

– Vodeno Cloud Platform (VCP) jest jedną z najbardziej kompleksowych platform chmurowych, która adresuje wszystkie aspekty bankowości detalicznej i MŚP. Jednym z naszych podstawowych produktów są płatności, dlatego cieszymy się, że możemy połączyć się z platformą VCP, aby jeszcze bardziej zwiększyć naszą zdolność do oferowania nowoczesnych metod płatności. Ponadto, planujemy rozwój projektów BaaS w całej Europie – powiedział Krzysztof Czuba, CCO Vodeno.