Ma to pozwolić na rozszerzenie usług o rozwiązania informatyczne i procesowe dla towarzystw ubezpieczeń, zwiększenie konkurencyjności agentów współpracujących z grupą i przyspieszenie procesów administracyjnych.

Unilink kupuje rozwiązania od ProService Finteco

Z końcem sierpnia bieżącego roku Grupa Unilink podpisała ze spółką ProService Finteco umowę kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa zajmującej się projektowaniem, rozwojem, utrzymaniem i administracją systemów IT (własnych rozwiązań informatycznych) przeznaczonej dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego.

Przedmiotem transakcji są dwa systemy informatyczne ProService Finteco tj. FlexiBlock – wielomodułowy system do obsługi produktów ubezpieczeniowych w chmurze Microsoft Azure i BrokerUFG – produkt pozwalający na komunikację między zakładem ubezpieczeń a UFG.

– Zakup gotowego rozwiązania od ProService Finteco, które jest jednocześnie sprawdzone i posiada bardzo dobrą renomę na rynku, zdecydowanie wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Unilink. Cieszymy się, że spółka ProService Finteco zaufała nam powierzając przyszłość wysokiej jakości doświadczonego zespołu oraz systemów FlexiBlock i BrokerUFG. Będziemy kontynuować rozwój obu tych narzędzi z korzyścią dla naszych obecnych i nowych Partnerów biznesowych – mówi Igor Rusinowski, prezes Grupy Unilink.