– Nasza decyzja o przejęciu firmy Euro Posredovanje opiera się głównie na jej pozycji rynkowej, eksperckości w zakresie działalności brokerskiej oraz spójnej z naszą kulturze, w której kładzie się nacisk na innowacje technologiczne. Cieszę się, że mogę powitać Domagoja, Vladimira i wszystkich pracowników Euro Posredovanje. Ten zespół, od teraz zyskuje także dostęp do międzynarodowych możliwości Acrisure, w zakresie sprzedaży brokerskiej, rozwiązań MGA, dostępu do rynku londyńskiego i nie tylko – mówi Igor Rusinowski, Prezes Zarządu Grupy Unilink i Prezes Regionu Europy Środkowej i Wschodniej Acrisure.

Grupa Unlink przejmuje brokera z Chorwacji

We wrześniu zeszłego roku pisaliśmy o zakupie przez Grupę Unilink zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład którego wchodzi zespół oraz systemy informatyczne, dedykowane sektorowi ubezpieczeń od spółki ProService Finteco. Przedmiotem transakcji były dwa systemy informatyczne ProService Finteco tj. FlexiBlock – wielomodułowy system do obsługi produktów ubezpieczeniowych w chmurze Microsoft Azure i BrokerUFG – produkt pozwalający na komunikację między zakładem ubezpieczeń a UFG.

W tym samy miesiącu Unilink poszerzył też swój pakiet korzyści pozaprowizyjnych dla agentów i pracowników o nowy benefit. Ponad 14 tys. doradców ubezpieczeniowych w Polsce, oraz 350 pracowników firmy może już wybierać i wynajmować dowolne urządzenia z zakresu elektroniki czy sprzętu sportowego z dofinansowaniem od Unilink. Nowy benefit w formie dostępu do produktów bez konieczności ich kupowania oferuje polski startup Gleevery.

W kwietniu 2023 roku, Grupa Unilink dołączyła do fintechu i brokera ubezpieczeniowego Acrisure, by wykorzystać globalną obecność i ekspertyzę nowego właściciela i przyspieszyć międzynarodowy rozwój. W całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej Grupa współpracuje z 15.000 Agentów, posiada 2.500 placówek i sprzedaje około 7 milionów polis rocznie – czytamy w komunikacie.