Grzegorz Pawlicki to doświadczony menadżer, od lat zajmujący się kreacją i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań, produktów i usług. Ostatnie 12 lat spędził w grupie PKO Banku Polskiego, gdzie odpowiadał za innowacje technologiczne i produktowe. Jest jednym z architektów cyfrowej transformacji banku.

Wcześniej z PKO BP odeszli także prezes Zbigniew Jagiełło (obecnie szef rady nadzorczej w MCI Capital) oraz wiceprezes Adam Marciniak (odpowiedzialny za rozwój technologii).

Zmiany w zarządzie Europa Ubezpieczenia

W Europa Ubezpieczenia Grzegorz Pawlicki będzie odpowiedzialny za rozwój technologiczny Europy oraz za obszary IT i operacji. Przed dołączeniem do PKO BP był związany z firmą doradczą KPMG. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Do zarządu Europy dołączył także Krzysztof Morawski, który będzie odpowiadał za sprzedaż, rozwój biznesu i produkty. To menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży finansowej, specjalizujący się w segmencie affinity i bancassurance. Przed dołączeniem do Europy pracował w Prudential, w którym odpowiadał za obszar B2B. Wcześniej był związany z Metlife, gdzie zajmował się rozwojem biznesu w Polsce i na innych rynkach europejskich oraz z bankiem Credit Agricole. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Po zmianach w skład zarządu Europa Ubezpieczenia wchodzą: Marat Nevretdinov, Artur Chądzyński, Krzysztof Morawski i Grzegorz Pawlicki. Na początku marca rezygnację z zajmowanych w zarządzie stanowisk złożyli: Marta Małek-Bernadzikowska i Maciej Kloze.