Zapisy na akcje Healthcann rozpoczynają się o godz. 11:00, 22 listopada br. Do dyspozycji inwestorów jest do 260 tys. akcji w cenie jednostkowej 9,75 zł za akcję. Za najtańszy pakiet inwestorski trzeba zapłacić 390 zł (40 akcji).

– Środki pozyskane z emisji crowdfundingowej pozwolą sfinansować dalszą realizacje projektów badawczo-rozwojowych, rozbudowę portfolia patentowego oraz zdobycie rynku farmaceutycznego. W planie jest też zwiększenie mocy produkcyjnych i zatrudnienie specjalistów w dziale sprzedaży, co umożliwi szybszą komercjalizację naszych technologii oraz produktów na rynku polskim i zagranicznym – tłumaczy Agnieszka Teodoru, dyrektor operacyjna Healthcann.

Co oferuje Healthcann?

Healthcann znany jest na rynku konopnym m.in. z autorskiej technologii AdvanDrop. Dzięki niej efekt działania konopi można poczuć już po 5-10 minutach, a nie po 1-2 godzinach, jak to jest w przypadku np. standardowych olejków CBD. Udowodnione to zostało we wstępnych badaniach przedklinicznych – czytamy w komunikacie.

– AdvanDrop umożliwia tworzenie całkowicie nowych i niedostępnych na rynku postaci kannabinoidów o wysokiej przyswajalności, np. w postaci pastylek do ssania, kapsułek miękkich, tabletek, kapsułek twardych i wielu innych. Obecnie w naszym dziale badawczo- rozwojowym prowadzimy cztery zaawansowane naukowo projekty o wartości 5,3 mln złotych – mówi dr Grzegorz Kiełbowicz, CEO Healthcann.

Ważne miejsce w strategii spółki na najbliższe lata zajmuje wprowadzenie do obrotu aptecznego surowców farmaceutycznych – AdvanDrop z CBD i AdvanDrop z THC. Da to podstawę do masowego sporządzania leków recepturowych na bazie tych dwóch związków konopnych.  Umożliwi to spółce także eksport technologii do krajów, gdzie dopuszczone jest tzw. rekreacyjne stosowanie marihuany.

Healthcann planuje debiut na NewConnect

Zarząd Healthcann zapowiedział wejście na giełdę. Ma to zapewnić płynności akcji, a także poszerzyć możliwości dalszego pozyskiwania kapitału na rozwój.

– Planujemy debiut na giełdzie w 2024 roku i podjęliśmy już w tej sprawie stosowną uchwałę. W ciągu około 18 miesięcy od zakończenia emisji crowdinvestingowej planujemy wprowadzić akcje do obrotu na rynek NewConnect, dając dotychczasowym inwestorom płynność w obrocie kapitałem zainwestowanym w spółkę – wyjaśnia dr Grzegorz Kiełbowicz, CEO Healthcann.

Według firmy badawczej Euromonitor International, produkty z marihuany wygenerowały 38 mld USD obrotu na świecie w 2021 roku. Przewiduje się, że do 2026 roku będzie to 90 mld USD. Wartość biznesu konopnego w Polsce zwiększyła się czterokrotnie z 210 mln zł w 2019 roku do 900 mln złotych w 2021 roku. Oczekuje się, że do 2026 roku osiągnie kwotę 2,2 mld PLN.