Expertus jest pionierem rozwiązań chmurowych dla branży usług finansowych. Z usług tego fintechu korzysta ok. 1000 podmiotów, w tym banków, korporacji technologicznych i innych fintechów. Spółka przetwarza dziennie płatności na kwotę ok. 50 mld USD. Expertus Technologies – co chyba jest tutaj najistotniejsze – świadczy także usługi SWIFT.

Biznes warty 100 mld USD

Rynek transformacji cyfrowej w sektorze usług finansowych wyceniany jest na ok. 100 mld USD w perspektywie 3 najbliższych lat (badania Gartnera). IBM najwyraźniej dostrzegł potencjał w branży płatniczej i fintech – miesiąc temu spółka przejęła firmę SAP TruQua. Z kolei w przejęciu Expertus Technologies upatruje możliwość dostosowania portfolio swoich usług do wymogów stawianych przez regulatorów m.in. w zakresie przetwarzania danych czy wykrywania oszustw w sektorze finansowym.

Kwota transakcji nie jest znana. Najwyraźniej big techy potrzebują fintechów i odwrotnie. Wiele wskazuje na to, że w 2021 roku możemy spodziewać się zwiększonej liczby inwestycji i partnerstw.

/Fintek.pl