Od początku roku Inbank udzielił finansowania w wysokości ponad 600 mln PLN, które zostało przeznaczone na inicjatywy OZE oraz projekty zeroemisyjne. Estoński challenger bank w Polsce dostarcza rozwiązania typu „embedded finance” dla przeszło 180 firm działających w sektorze zielonej energii.
Inbank finansuje rozwój energetyki rozproszonej
Oferta kredytowa Inbanku na cel wspierający zeroemisyjność uwzględnia specyfikę produktu. Oznacza to, że w porównaniu do standardowego finansowania, charakteryzuje się dłuższym maksymalnym okresem kredytowania (do 150 miesięcy) oraz zwiększoną maksymalną kwotą kredytu (do 150 tys. PLN netto).
Sam proces oferowania finansowania osadzony jest w procesie sprzedaży np. instalacji fotowoltaicznej, stanowiąc jego naturalny element składowy. Inbank zapewnia finansowanie różnorodnych inicjatyw, obejmują one m.in. projekty dotyczące elektromobilności oraz programy termomodernizacyjne.
– Od początku działalności Inbanku w Polsce nie tylko wspieramy rozwój sektora odnawialnych źródeł energii i projektów zeroemisyjnych, lecz także sami, w codziennej działalności, staramy się realizować cele zrównoważonego rozwoju. Dzięki przyjętemu modelowi biznesowemu oraz zastosowanym rozwiązaniom technologicznym, już 9 na 10 umów kredytowych Inbanku w Polsce zawieranych jest w formie elektronicznej, zgodnie z podejściem „paperless” – podkreśla Tomasz Rzeski, Country Sales Manager Oddziału Inbank w Polsce.
Inbank w Polsce działa od 2017 roku. Poprzez współpracę z Comperią, oferuje finansowanie klientom Otomoto i Comperia Raty. Od niedawna ponad 25 tys. sklepów internetowych, pracujących na oprogramowaniu Shoper, może oferować klientom raty w Inbanku. Estoński challenger bank przygotowuje się obecnie do planowanej na przyszły rok ekspansji w Czechach.