Infoshare to konferencja technologiczna CEE, przyciągająca co roku tysiące uczestników. Wśród nich znajdują się m.in. startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści, a także marketerzy. W 2021 r. na scenie pojawili się m.in. Brittany Kaiser z Cambridge Analytica oraz Rob Smedley z Formuły 1. Co ciekawe, event posiada także własne dedykowane narzędzie do Matchmakingu, które pozwala umawiać indywidualne spotkania z inwestorami.

Startupy powalczą o 30 tys. euro w gotówce

Rekrutacja już wystartowała i potrwa do 30 czerwca br. Rejestracja projektów jest całkowicie darmowa. Najlepsi z kandydatów powalczą w tym roku o uwagę zagranicznych inwestorów oraz pulę nagród o łącznej wartości 30 tysięcy euro w gotówce.

W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział ponad 4000 startupów z całego świata. Fundatorem nagród w tym roku jest Prezydent Miasta Gdańska – tegoroczny partner główny całego eventu.

20 najlepszych startupów, wybrane spośród aplikujących do Startup Contest, będzie miało okazję wystąpić 6 i 7 października w Gdańsku, na jednej z największych scen konferencji Infoshare. Najciekawsze projekty zyskają tym samym szansę na zaprezentowanie się międzynarodowym inwestorom, przedstawicielom funduszy VC oraz największym korporacjom.

Międzynarodowe jury będzie w tym roku oceniać m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Ostatecznie nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy. Główna nagroda to 20 000 EUR w gotówce. Drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7. 000 i 3.000 EUR.

— Udział w Startup Contest dał nam dużo więcej niż główna wygrana. Obecność na Infoshare pozwoliła nawiązać relacje z inwestorami i pokazać nasz produkt światu. Zaczynaliśmy od udostępniania informacji na socjalmediach, a teraz udzielamy wywiadów dla Business Insidera czy Forbesa. Dzięki temu docieramy do ludzi, którzy potrzebują naszego rozwiązania. – skomentował poprzednią edycję Wojciech Radomski, founder StethoMe.

Infoshare odbędzie się w dniach 6-7 października 2022 r., a całkowicie darmowa rejestracja projektów dostępna jest na stronie: https://infoshare.pl/is-register/ do 30 czerwca br.