Wcześniej zbliżeniowego BLIKA wdrożyły Alior Bank, PKO Bank Polski i Bank Millennium. Takie płatności są jednak dostępne tylko dla wybranej grupy klientów. Inaczej ma być w przypadku ING, który zapewnia w komunikacie, że ze zbliżeniowego BLIKA będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani – już w ciągu najbliższych dni.

Więcej o planach Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA, można przeczytać w rozmowie z Dariuszem Mazurkiewiczem, prezesem PSP. Do końca roku zbliżeniowy BLIK ma być dostępny w 6 bankach.

Zbliżeniowy BLIK dostępny w ING Banku Śląskim

Aby zacząć korzystać z BLIKA zbliżeniowego, wystarczy posiadać konto w ING z aplikacją Moje ING mobile na telefonie z systemem Android z włączoną funkcją NFC. Aktywacja płatności zbliżeniowych BLIK jest dostępna z poziomu szczegółów BLIKA w aplikacji mobilnej. Z tego miejsca można również zarządzać usługą.

Wprowadzenie płatności zbliżeniowych BLIKIEM to efekt wykorzystania technologii Mastercard, która umożliwia płatności zbliżeniowe we wszystkich terminalach płatniczych w Polsce oraz na całym świecie w terminalach zbliżeniowych z logo Mastercard. BLIK zbliżeniowy umożliwia płacenie za zakupy analogicznie jak kartami płatniczymi.

Aby zapłacić zbliżeniowo BLIKIEM wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego – bez konieczności podawania kodu BLIK, połączenia z internetem czy siecią komórkową. Przed każdą płatnością wymagane jest odblokowanie telefonu np. PIN-em lub odciskiem palca.

Możliwość aktywacji Płatności zbliżeniowych BLIK będzie dostępna dla wszystkich klientów w ciągu kilku dni – zapewnia bank.