W niedługiej przyszłości ING Lease planuje udostępnić kolejne wersje wtyczki dedykowane innym platformom e-commerce.

Płatność leasingiem od ING Lease

Na początku stycznia bieżącego roku, spółka wprowadziła możliwość integracji pomiędzy platformą ING Lease Now, a sklepami internetowymi opartymi na WooCommerce poprzez integracją API. Dzięki temu klienci dokonujący zakupów w danym sklepie ecommerce, mogą dokonać opłaty poprzez wybranie określonego przedmiotu w leasing.

ING Lease Now razem z bramką internetową imoje tworzą alternatywną formę płatności w e-commerce dostępną dla klientó serwisu. Zasadę działania ING Lease Now w sklepie internetowym można opisać w 3 krokach:

  1. Na karcie przedmiotu, który może być finansowany przez leasing pojawia się przycisk „Weź w leasing z ING”.
  2. Następnie po kliknięciu w ten przycisk wyświetla się kalkulacja z możliwością zmiany warunków leasingu – opłaty wstępnej oraz czas trwania leasingu.
  3. Na koniec, po wybraniu dogodnych dla siebie warunków, klient wypełnia wniosek leasingowy, a następnie przelewa opłatę wstępną za pomocą bramki imoje i podpisuje umowę leasingu za pomocą podpisu elektronicznego, podpisu mSzafir lub za pośrednictwem kuriera.

Rozwiązania z zakresu leasingu online oferuje także m.in. fintech LeaseLink, obecnie należący do grupy mBanku. Spółka została założona przez Wojciecha Kazimierskiego, który opuścił ją w połowie zeszłego roku – więcej na ten temat można przeczytać w podlinkowanym wywiadzie.