Partner serwisu Visa dla biznesu

ING nagrodzony w Programie Polska Bezgotówkowa

Fintek
Fintek
#ING Bank Śląski#Polska Bezgotówkowa
Opublikowano: 23 grudnia 2019, 10:51 Aktualizacja: 23 grudnia 2019, 12:35

ING Bank Śląski został doceniony za aktywność w Programie Polska Bezgotówkowa. Bank otrzymał nagrodę „Za włączenie do Programu w 2019 roku najaktywniejszych terminali”. W sumie na koniec III kwartału 2019 roku bank zainstalował w ramach Programu ponad 16 tys. urządzeń.

ING prezentuje wyniki za 2019 rok. Bank ma już 2,1 mln klientów mobilnych

Podczas spotkania zorganizowanego przez Fundację Polska Bezgotówkowa podsumowano drugi rok działalności Programu. Uhonorowano również partnerów, którzy przyczynili się do dynamicznego i efektywnego rozwoju inicjatywy. W sumie Fundacja Polska Bezgotówkowa dostarczyła na rynek ponad 230 tys. terminali płatniczych – o czym mówił prezes Fundacji dr Mieczysław Groszek, podczas Impact fintech’19.

ING Bank Śląski w Programie Polska Bezgotówkowa

ING Bank Śląski udostępnia klientom firmowym mobilne terminale płatnicze, które pozwalają na przyjmowanie płatności wszędzie tam, gdzie klient prowadzi działalność. Bank gwarantuje, że pieniądze z transakcji bezgotówkowej znajdą się na koncie firmy do godziny 10:00 następnego dnia, z wyłączeniem transakcji wykonanych w sobotę i niedzielę – w takim przypadku środki na konto firmy trafią w poniedziałek – czytamy w komunikacie.

Od startu programu w lutym 2018 roku, wniosek o terminal płatniczy w ING Banku Śląskim składa średnio trzy razy więcej klientów niż w analogicznym okresie przed jego rozpoczęciem. Bank jako uczestnik Programu Polska Bezgotówkowa udostępnia terminal płatniczy za 0 zł przez 12 miesięcy. Dodatkowo, klienci banku otrzymują terminal za 0 zł przez kolejne 2 miesiące.

Po prawie dwóch latach działalności Programu Polska Bezgotówkowa na 1 tys. mieszkańców Polski przypadają już 24 terminale płatnicze – czyli dokładnie tyle samo ile wynosi średnia unijna. To naprawdę duży postęp, ponieważ przed powołaniem Fundacji znajdowaliśmy się niemal na szarym końcu tego zestawienia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ing-nagrodzony-w-programie-polska-bezgotowkowa