Brunon Bartkiewicz sprawuje tę funkcję od 2016 roku, a z ING jest związany od ponad 30 lat. W komunikacie czytamy, że proces rekrutacji będzie przebiegać z uwzględnieniem planu sukcesji na stanowisko prezesa zarządu na zasadach określonych w obowiązującej w banku polityce w tym zakresie.

ING Bank Śląski szuka nowego prezesa

Brunon Bartkiewicz w 1991 roku rozpoczął pracę w Banku Śląskim. W styczniu 1994 roku Grupa ING została strategicznym inwestorem w Banku Śląskim. W tym roku objął stanowisko pierwszego wiceprezesa pełniącego obowiązki prezesa. Rok później został prezesem zarządu Banku Śląskiego. W 2000 roku objął stanowisko dyrektora generalnego oraz członka zarządu ING Direct NV.

Po czterech latach wrócił na stanowisko prezesa do ING Banku Śląskiego. W 2010 roku ponownie przeszedł do centrali ING, gdzie został członkiem General Management Team w ING Direct, w którym był m.in.  odpowiedzialny za działalność w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii. Następnie nadzorował działalność ING we Francji, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Rumunii oraz Turcji. W 2014 został Chief Innovation Officer w Grupie ING. W 2016 roku wrócił na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego.

W komunikacie ING czytamy także, że radę nadzorczą powołano na nową, czteroletnią kadencję. Jej skład zwiększono do 9 członków z poprzednich 8. Do rady nadzorczej zostały powołane trzy nowe osoby: Aneta Hryckiewicz-Gontarczyk, Arkadiusz Krasowski oraz Serge Offers.

To kolejne zmiany kadrowe w polskim sektorze bankowym. Ostatnio głośno było o konkursie na prezesa PKO Banku Polskiego, którym ostatecznie został Szymon Midera. Wcześniej przez osiem lat, do czerwca 2016 roku, pełnił funkcję prezesa i wiceprezesa zarządu Banku Pocztowego. Wcześniej, przez siedem lat, związany był z mBankiem.