Klucz to małe urządzenie zgodne ze standardem FIDO2. Po aktywacji w Moim ING (osobno dla przeglądarki i dla aplikacji) podczas logowania do bankowości klient podłącza klucz do komputera lub urządzenia mobilnego. Wybór konkretnego modelu klucza zależy od potrzeb użytkownika i sprzętu, z którego się loguje.

ING wprowadza logowanie dzięki kluczom U2F

Przed wybraniem klucza należy upewnić się, że będzie on pasował do naszego urządzenia (komputera, tabletu, czy smartfona) i jest zgodny ze standardem FIDO2.

Klucze U2F zwiększają bezpieczeństwo korzystania z bankowości online. Chronią przede wszystkim przed phishingiem, czyli wyłudzeniem danych do logowania. ING Bank Śląski wyjaśnia w komunikacie, że jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań do ochrony bankowości i nie wymaga wiedzy technicznej do jego używania. Nie ma też konieczności pobierania dodatkowego oprogramowania na urządzenie.

Jak zacząć korzystać z klucza U2F w Moim ING? Na początek należy wybrać klucz zgodny ze standardem FIDO2. Następnie dodajemy samodzielnie klucz do Mojego ING – przechodzimy do Ustawień, wybieramy Bezpieczeństwo i Klucze Zabezpieczeń U2F. Kolejny krok to aktywacja pierwszego klucza – można to zrobić tylko w placówce bankowej.

Po przejściu powyższych kroków przy logowaniu do serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej ING oprócz podania loginu i hasła konieczne będzie także podłączenie klucza do urządzenia.