InPost był już kiedyś notowany nie giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – debiut nastąpił w 2015 roku. Spółka została jednak ściągnięta z GPW w roku 2017 w związku z wezwaniem przeprowadzonym przez fundusz Advent International. InPost był wtedy częścią grupy Integer.

InPost zadebiutuje na giełdzie w Amsterdamie

Teraz firma Rafała Brzoski zamierza przeprowadzić IPO na Euronext Amsterdam. InPost poinformował w komunikacie, że fundusze BlackRock, Capital World Investors oraz GIC Pte zawarły umowę nabycia akcji na łączną kwotę 1,03 mld euro.

Akcje InPostu zostaną sprzedane przez AI Prime & Cy SCA (podmiot kontrolowany przez fundusze zarządzane przez Advent International Corporation), Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC oraz PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych BIS 2. Koordynatorami oferty są Citigroup Global Markets Europe, Goldman Sachs Bank Europe SE i J.P.Morgan A.G.

Za sprawą debiutu na giełdzie w Amsterdamie firma Rafała Brzoski chce zwiększyć wiarygodność i rozpoznawalność marki za granicą. Dzięki temu paczkomaty będą mogły pojawić się na kolejnych rynkach.