Sieć paczkomatów InPost w Wielkiej Brytanii tworzy aktualnie ponad 2 500 urządzeń. Są one zazwyczaj dostępne w lokalizacjach, takich jak dworce kolejowe, stacje benzynowe i supermarkety. Przy samych sklepach Tesco klienci mogli korzystać z 200 paczkomatów, do końca listopada br. urządzenia mają być ustawione już przy łącznie 500 sklepach sieci.

W komunikacie czytamy, że InPost planuje dalsza ekspansję w Wielkiej Brytanii – do końca 2021 roku chce mieć tam rozmieszonych około 3 000 maszyn. Z kolei do 2024 roku liczba paczkomatów na tamtejszym rynku ma osiągnąć 10 000.

Partnerstwo InPost i eBay w Wielkiej Brytanii

Dzięki tej współpracy zarówno kupujący, jak i sprzedawcy na eBay zyskują kolejną metodę dostawy. Jest to szczególnie ważne w okresie przedświątecznym, który wiąże się z większą ilością zamówień. Ponadto w ramach partnerstwa, 250 paczkomatów InPost zostanie opatrzonych wspólną z eBay identyfikacją wizualną.

– Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z eBay, aby zapewnić e-sprzedawcom dostęp do wygodnej, elastycznej i oszczędzającej czas opcji dostawy. To dopiero pierwszy krok – InPost nieustannie dostarcza nowe i wyjątkowe usługi, które firmy takie jak eBay mogą wykorzystać do zwiększenia komfortu kupujących i sprzedających. Platformy, takie jak eBay, oferują ważny strumień przychodów dla wielu przedsiębiorców i sprzedawców – a nasze partnerstwo zapewni im szybkie i wygodne dostawy – powiedział Jason Tavaria, CEO InPost UK.

W Polsce InPost ma już 15 tys. paczkomatów. W ostatnim czasie firma rozwija działania ukierunkowane na poprawę stanu środowiska. Wprowadzona została nowa usługa „elektro zwroty”, która umożliwia oddawanie używanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do paczkomatów.