Od maja Instagram testuje własne cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie NFT. Rozwiązanie ma umożliwić twórcom i pasjonatom wyświetlanie posiadanych tokenów na własnych profilach. W dniu premiery będzie można korzystać z takich cyfrowych portfeli jak Rainbow, MetaMask i Trust Wallet, a wkrótce pojawią się także Coinbase, Dapper i Phantom. Okazuje się, że Instagram już wprowadza kolejną funkcję – tym razem płatności na chacie.

Usługa jest jak na razie dostępna tylko w USA

Użytkownicy Instagrama mogą teraz kupować produkty od małych firm za pomocą Meta Pay w ramach funkcji czatu aplikacji. Oznacza to, że sprzedawcy nie muszą korzystać z rozwiązania Instagram Shops – wystarczy interakcja z klientem za pomocą czatu. Funkcja jest jak na razie dostępna jedynie dla małych firm w Stanach Zjednoczonych.

Aby skorzystać z płatności na czacie na Instagramie, wystarczy wysłać wiadomość do profilu dowolnej małej firmy. W tym samym wątku czatu będą mogli płacić za pomocą Meta Pay za pomocą kilku dotknięć, śledzić swoje zamówienie i zadawać firmie wszelkie dodatkowe pytania.

Firma wprowadza również NFT w rozszerzonej rzeczywistości do Instagram Stories. Ma się to odbyć za pomocą technologii Spark AR firmy tak, „aby można było umieścić sztukę cyfrową w przestrzeni fizycznej”.