Partner serwisuVisa dla biznesu

Instagram


Instagram to serwis społecznościowy należący do Facebooka. Jego główna funkcjonalność polega na prezentowaniu przez użytkowników zdjęć z opisem. Użytkownicy mogą edytować i kadrować publikowane zdjęcia. Instagram ma ok. 1 mld użytkowników.
Nowy szef Instagrama, czyli o historii monopolu Facebooka
October 4, 2018, 12:55 PM

Adam Mosseri z początkiem października przejął obowiązki dotychczasowego CEO Instagrama Kevina Systroma, który odszedł z firmy.

Założyciele Instagrama odchodzą. Powodem konflikt z Zuckerbergiem?
September 26, 2018, 12:36 PM

Współzałożyciele Instagrama i zarazem dyrektorzy firmy ogłosili decyzję o rezygnacji z zajmowanych stanowisk.

Instagram wytacza ciężkie działa przeciwko YouTube'owi
June 25, 2018, 4:42 PM

Kilka dni temu Instagram uruchomił nową aplikację IGTV, w której można nagrywać i udostępniać filmy trwające nawet godzinę.

Instagram ma miliard użytkowników!
June 21, 2018, 11:50 AM

Dane mówią, że apkę pobiera 200 mln osób rocznie. Jesteś wśród nich?

Instagram walczy z cyfrowym uzależnieniem
June 18, 2018, 11:51 AM

Przeciętny posiadacz smartfona dotyka swojego urządzenia średnio 2617 razy dziennie. Typowy użytkownik telefonu sprawdza go 85 razy dziennie.

Instagram wycofuje nową funkcję - dobra wiadomość dla stalkerów
June 15, 2018, 11:51 AM

Dziś przedstawiciele aplikacji potwierdzili, że nie testują już funkcji informującej użytkowników o tym, że ktoś zrobił screena ich insta stories.

Już niedługo obejrzysz film na Instagramie
June 7, 2018, 11:27 AM

Film na Instagramie? Teraz będzie to możliwe. Aplikacja wprowadza zmiany i oferuje możliwość wrzucania materiałów, które trwają nawet godzinę.

Jak działa algorytm sortowania treści na Instagramie?
June 4, 2018, 3:00 PM

Instagram wprowadził nowy algorytm sortowania treści w aplikacji. Co zadecyduje o kolejności wyświetlanych postów? Wcześniej aplikacja stosowała odwrócony algorytm sortowania treści w sposób chronologiczny. Jak jest teraz?

Nudni znajomi? Instagram znalazł na to sposób
May 24, 2018, 12:31 PM

Instagram wprowadza nową funkcję, dzięki której nie będziesz musiał oglądać denerwujących Cię znajomych. Możesz ich "wyciszyć", a treści w aplikacji będą lepiej dopasowane do Twoich preferencji.

Urodowe influencerki hitem na Instagramie
May 7, 2018, 2:16 PM

Rynek kosmetyczny, bardziej niż którykolwiek inny rynek sektora FMCG, jest napędzany trendami. Zauważamy też coraz większą obecność produktów z tego koszyka w mediach społecznościowych.

Jak Instagram i Snapchat wpływają na rynek e-commerce?
May 7, 2018, 1:44 PM

Instagram i Snapchat testują strategie płatności, dzięki którym e-commerce będzie odseparowany od niezależnych stron internetowych i platform mediów społecznościowych. Czy nowe rozwiązania wpłyną na wzrost płatności mobilnych?

Zapłać w Instagramie za hamburgera
May 4, 2018, 10:37 AM

Instagram wprowadził nową usługę. Producenci aplikacji ukradkiem dodali funkcję płatności, która jest dostępna dla niektórych użytkowników. Czy za pomocą Instagrama możemy zapłacić za kino lub obiad?

Kolejna nowość od Instagrama
April 10, 2018, 12:43 PM

Instagram wprowadza nową funkcję. Nametags – bo tak się nazywa, umożliwi stworzenie specjalnego obrazu. Za pomocą kamery insta stories każdy będzie mógł ten obraz zeskanować i podążać za konkretnym użytkownikiem. Czy nowa funkcja się przyjmie?

Najpierw Facebook, teraz Instagram – kto następny?
April 3, 2018, 11:18 AM

Instagram zmniejszył możliwość pobierania danych z API z 5000 do jedynie 200 połączeń na użytkownika w ciągu godziny. Aplikacje, które zostały zablokowane pomagały użytkownikom analizować dane dotyczące ich obserwatorów. Akcja dotknęła głównie influencerów i deweloperów. Skąd ta nagła zmiana?

Instagram testuje nową funkcję - każdy zobaczy, że zrobiłeś screena
February 12, 2018, 12:48 PM

Z Instagrama korzysta już chyba każdy. Wrzucamy zdjęcia z restauracji, publikujemy filmy z podróży, a także dzielimy się codziennym życiem, dzięki funkcji insta stories. Twórcy Instagrama postanowili wprowadzić w jego funkcjonowaniu drobne zmiany. Czy okażą się one istotne w użytkowaniu aplikacji?

Instagram wprowadza nową funkcję. Coś czego nie ma Snapchat
January 18, 2018, 3:44 PM

Rywalizacja Instagrama ze Snapchatem trwa w najlepsze. Odkąd Evan Spiegel nie zgodził się na sprzedaż swojej firmy Markowi Zuckerbergowi, właściciel Facebooka postanowił pokazać Snapchatowi gdzie jego miejsce. Kupił malutki Instagram i rzucił wyzwanie Spieglowi. Teraz Instagram wprowadza nową funkcję, która pozwoli na publikowanie postów zawierających sam tekst.