Aleksander Janiszewski, My Business Angel Way

Rozmowy w ramach cyklu prowadzą Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl oraz Robert Ługowski, partner zarządzający Cobin Angels. Poprzednie odcinki dotyczyły działalności aniołów biznesu, strategii inwestycyjnej oraz wyceny startupów. Ostatnią rozmowę z Wiktorem Namysłem, znanym m.in. z inwestycji w Booksy i Docplanner, można znaleźć tutaj: Deal sourcing i wycena startupów. My Business Angel Way #4.

Inwestycja w startup, umowa i zakres współpracy

W poprzednich odcinkach mówiliśmy o przemyślanej strategii inwestycyjnej i selekcji startupów. Teraz zbliżamy się już do etapu zawarcia transakcji. Tutaj również czeka nas kilka wyzwań, o których porozmawialiśmy z Aleksandrem Janiszewskim. Jak wygląda sam proces inwestycji w startup krok po kroku? Co trzeba zawrzeć w umowie? Jakie są ramy współpracy pomiędzy startupem a aniołem biznesu?

W trakcie czwartego odcinka omówiliśmy takie zagadnienia jak pożyczka konwertowalna, umowa pomiędzy startupem a aniołem biznesu, wyzwania pojawiające się na tym etapie, czy najczęściej popełniane błędy. Nie zabrakło również rad dla początkujących aniołów biznesu.

Cykl My Business Angel Way składa się z siedmiu podcastów o aniołach biznesu i inwestowaniu, emitowanych od grudnia 2021 do marca 2022 roku. To 6 odcinków plus retransmisja Gali Business Angel of the Year 2021 by Cobin Angels, której Fintek.pl jest patronem medialnym.

Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.