Firma IAI powstała 22 lata temu. Jej pakiet większościowy należy do MCI Capital. IAI odpowiada m.in. za platformę IdoSell, z której korzysta ponad 6,5 tys. sklepów internetowych. W grudniu 2021 roku IdoSell nawiązała współpracę z Klarną, w ramach której sprzedawcy działający na platformie mogą oferować swoim klientom odroczone płatności od szwedzkiego fintechu.

Jarosław Mikos prezesem IAI

Do tej pory spółka była prowadzona tylko przez jedną osobę – założyciela i właściciela Pawła Fornalskiego. W związku z poszerzającym się zakresem obowiązków podjął on jednak decyzję o przejściu na pozycję Executive Chairmana. W tej roli Fornalski ma dalej dbać o rozwój IdoSell i IdoBooking.

Jarosław Mikos do niedawna był prezesem Polskich ePłatności. Swoją karierę zaczynał w Departamencie Doradztwa Gospodarczego Deloitte & Touche. W 2000 roku został członkiem zarządu Energis Polska, kolejno obejmując stanowiska CFO i CEO firmy. Warto wspomnieć, że Jarosław Mikos był także managerem w londyńskim biurze PwC, a także wicedyrektorem w departamencie M&A.

IAI wprowadziło wiele integracji (Klarna, Wish, Packeta, Frisbo, PayPal, Spartoo, Cdiscount), które mają m.in. ułatwić polskim sklepom internetowym wyjście na zagraniczne rynki e-commerce. Z kolei stworzony przez spółkę system IdoBooking został jednym z preferowanych partnerów Airbnb.

– Cieszę się, że jako founder będę miał wsparcie profesjonalisty, uznawanego za jednego z dziesięciu najlepszych menedżerów firm IT w Polsce i będę mógł się od niego tego nauczyć. Dzięki temu będę w stanie tworzyć dla firmy jeszcze lepsze produkty oraz zyskam czas na to, żeby jeszcze lepiej poznać i zrozumieć potrzeby klientów – mówi Paweł Fornalski, Executive Chairman i właściciel IAI.