Zgodnie z dzisiejszą decyzją KNF Leszek Skiba może oficjalnie objąć funkcję prezesa zarządu Banku Pekao. Zastąpi on na tym stanowisku Marka Lusztyna, odwołanego również w kwietniu zeszłego roku.

Leszek Skiba ze zgodą KNF na objęcie funkcji prezesa Banku Pekao

Leszek Skiba w latach 2009-2015 pracował w Narodowym Banku Polskim, a następnie pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Odpowiadał za nadzór nad polityką makroekonomiczną oraz legislacją w zakresie podatkowym. W kwietniu 2020 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu Banku Pekao. Teraz otrzymał wymaganą zgodę KNF.

Nowy prezes Banku Pekao ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, gdzie uzyskał tytuł magistra. Jest autorem licznych publikacji z dziedziny swojej pracy zawodowej oraz działalności publicznej – czytamy w komunikacie Banku Pekao.

Na początku 2021 roku Bank Pekao powołał nowych wiceprezesów, wśród których znalazł się były minister Jerzy Kwieciński. Oprócz Kwiecińskiego powołano także Wojciecha Werochowskiego i Błażeja Szczeckiego. Dwaj ostatni byli już wcześniej związani z Pekao.