Wcześniej PKO BP reprezentował Szymon Wałach, który jednak opuścił szeregi największego polskiego banku na początku bieżącego roku. Był on uznawany za jednego z głównych autorów transformacji cyfrowej PKO BP.

Katarzyna Dziwulska w radzie nadzorczej BLIK

Katarzyna Dziwulska w PKO Banku Polskim odpowiada za proces budowania i wdrażania strategii banku, rozwijając między innymi transformację cyfrową. W instytucji pracuje od lutego 2022 roku. W latach 2013-2022 związana z Alior Bankiem, gdzie zarządzała m.in. Pionem Sprzedaży Produktów Detalicznych. Kierowała także projektem T-Mobile Usługi Bankowe, czyli połączeniem banku i telekomu.

To kolejna zmiana w szeregach Polskiego Standardu Płatności. Wcześniej do firmy dołączył Witold Litaszewski, który objął stanowisko dyrektora departamentu finansowania konsumenckiego. To ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka kredytowego, z kilkunastoletnim doświadczeniem nabytym w instytucjach finansowych.

Angaż Witolda Litaszewskiego może wskazywać, że BLIK już niedługo udostępni opcje odroczonych płatności. Mówił o tym m.in Dariusz Mazurkiewicz, prezes PSP, w rozmowie z Fintek.pl w październiku 2021 roku.